LEARN THE TOP 10 REASONS
WHY YOU SHOULD CHOOSE WSEI
STUDIES IN 1,5 YEAR?
IT'S POSSIBLE HERE!
Competencies confirmed by certificates
MICROSOFT TECHNOLOGY ACADEMY
Practical education only!

Kierunki studiów

Kierunek: ZARZĄDZANIE 

Program studiów na tym kierunku, opracowany przy udziale specjalistów praktyków, oparty jest o nowatorską koncepcję obejmującą kształcenie w dwóch dyscyplinach tj. Zarządzanie oraz Finanse. Obejmuje szerokie spektrum specjalności, stwarzając tym samym duże możliwości indywidualizacji studiów – pod kątem potrzeb firm i instytucji. Przewidziane są do wyboru studentów specjalności „twarde”, oparte o wiedzę z zakresu finansów, rynku kapitałowego, biznesu międzynarodowego, rachunkowości praktycznej, inwestycji i nieruchomości, a także specjalności „miękkie”, w większym stopniu nakierowane na wiedzę społeczno-humanistyczną, obejmującą problematykę psychologii menedżerskiej, marketingu, PR, zarządzania personelem, turystyki, komunikacji i negocjacji.

Specjalności klasyczne:

Specjalności branżowe:

Kierunek: INFORMATYKA I EKONOMETRIA

Czym wyróżnia się informatyka na WSEI na tle innych uczelni?

 1. Dla nas informatyka to nie tylko dydaktyka!
  Koncentrujemy się również na produkcji i wdrożeniach systemów IT:

  • Uczelnia konsoliduje wokół siebie firmy IT
  • Współpracujemy z poważnymi partnerami  biznesowymi (m.in. Microsoft, Capgemini, IBM)
  • Pracujemy nad uruchomieniem Parku Technologicznego.
 2. Postawiliśmy sobie cel: być liderem w nauczaniu technologii Microsoft w Małopolsce. Bazujemy wyłącznie na środowiskach deweloperskich, bazodanowych, serwerowych Microsoft i jesteśmy w tym naprawdę dobrzy!
 3. Oparliśmy nauczanie w 100% o kursy komercyjne Microsoft (Imagine Academy) CISCO (Cisco Academy), które są rozpoznawalne i cenione na całym świecie.
 4. Szkolimy kadry dla siebie i dla naszych partnerów, więc musimy robić to na najwyższym poziomie.
 5. Ponad połowa naszej kadry to praktycy pracujący na co dzień w renomowanych firmach IT, pozostali to bardzo utalentowani dydaktycy z zacięciem praktycznym
 6. Szkolimy na kilku poziomach trudności, więc każdy znajdzie coś dla siebie:
  • Egzaminy MOS i MTA są obowiązkiem dla wszystkich, dlatego rozdajemy studentom 1 voucher semestralnie w ramach czesnego.
  • Ambitnych studentów przygotowujemy to profesjonalnych egzaminów MCSA, MCSE, na które oferujemy atrakcyjne zniżki.
 7. Aby studentom było łatwiej, uruchomiliśmy własne centrum egzaminacyjne dla egzaminów Microsoft, CISCO (Certiport i Pearson VUE)
 8. W odpowiedzi na potrzeby rynku pracy totalnie przemodelowaliśmy programy studiów:
  • Specjalizacja zaczyna się już od 3 semestru! – przez 5 semestrów będziesz miał przedmioty specjalnościowe
  • Wszystkie przedmioty skonstruowane są według zasady: minimum teorii, maksimum praktyki
  • Już od 4 semestru jesteś gotowy do pracy w branży IT
  • W 5, 6, 7 semestrze na każdej specjalności realizujemy projekt budowy lub wdrożenia profesjonalnej aplikacji/systemu/gry

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym i szybkim przygotowaniu do pracy w branży IT,  to – jak na dziś – nie ma lepszej opcji niż studia w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki.

Specjalności inżynierskie

Kierunek: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Jest to  pierwsza w Krakowie koncepcja praktycznego profilu kształcenia w zakresie finansów i rachunkowości.

Kierunek ten prowadzony jest we współpracy z firmami finansowo-księgowymi (biura rachunkowe, firmy audytorskie, piony finansowe przedsiębiorstw). Zajęcia prowadzone są  głównie przez specjalistów praktyków w formie konwersatoriów,  warsztatów i konsultacji. Część programu studiów realizowana jest w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych.

Studenci poza przedmiotami objętymi programem nauczania, uczestniczą także w licznych warsztatach prowadzonych przez trenerów z firm, takich jak Cap Gemini, Maspex, IBM.

Program nauczania zbudowany został w drodze konsultacji z pracodawcami i odpowiada ich potrzebom.

Uczelnia polecana jest pracodawców (WSEI jest najlepszą uczelnią niepubliczną w Małopolsce w ocenie pracodawców, ranking WPROST 2014 I 2015)

Specjalności: